Vest: Železničar posle preokreta do liderske pozicije

Železničar posle preokreta do liderske pozicije

Odbojkašice Železničara u derbiju 14. kola prvenstva Srbije u gostima su posle preokreta pobedile ekipu TENT rezultatom 3:2, po setovima (22:25, 25:21, 22:25, 25:23 i 15:13).

Lajkovčanke su zabeležile deseti uzastopni trijumf u ligi i sa 35 bodova izbile su na prvo mesto sa bodom više od Jedinstva iz Stare Pazove ali i utakmicom više.

Ekipa iz Obrenovca je u četvrtom setu mogla da završi meč, vodila je 23:20, ali su igračice Železničara osvojile pet uzastopnih poena i meč uvele u peti set.

Gošće su u odlučujućem setu povede 13:8, TENT je uspeo da dođe do poena minusa (13:14), ali ne i da napravi veliki preokret.

Blistala je Jovana Mirosavljević sa 26 poena, Ljubica Milojević je dodala 14, Barbara Batinić 13, a Anica Kutlešić 11. U poraženom timu Sara Carić je dominirala sa 29 poena, Nataša Čikuc-Dens je imala 14, a Jelena Stanimirović 12.

U dva duela šampionata Srbije za odbojkašice odigrana u subotu pobede su slavili Ub i Crvena zvezda.

Odbojkašice Uba na svom parketu su u tri seta nadigrale Klel (25:23, 25:22, 25:16).
Neizvesno je bilo u prva dva seta, ali je Ub u trećem mnogo lakše dolazio do poena i na kraju i do pobede.

U pobedničkom timu najbolje su bile Ljiljana Ranković sa 15 osvojenih poena i Aleksandra Gligorić i Aleksandra Đorđević sa po 12.
Za Ub je ovo deseta pobeda u sezoni u 14 odigranih mečeva, Klek je u svih 14 nastupa doživeo poraz.