Vest: VAR presudio Kolubari

VAR presudio Kolubari

Posle reprezentativne pauze, kolo u srpskom elitnom rangu otvorila je utakmica u Lazarevcu. Kolubara je propustila priliku da se domogne “gornjeg doma” jer je poražena od Napretka – 0:1 (0:0).

Prvo poluvreme je donelo po dva udarca u okvir gola s obe strane, ali su na odmoru mreže mirovale. Ključni trenutak meča dogodio se u 71. minutu kada je Nebojša Bastajić šutirao na gol Kolubare, a lopta pogodila Iliju Milićevića u ruku. Namera nije postojala, lopta je bila napucana, ali je nakon intervencije iz VAR sobe sudija Nikola Đorđević pogledao snimak sporne situacije i posle malo duže pauze pokazao na penal. Nemanja Krstić je zatresao mrežu za prvu radost Kruševljana od 1. marta i pobede nad ekipom Mladosti GAT u Novom Sadu.

Ovakav epilog nekako najviše prija Kragujevčanima. Radnički 1923 sada ima priliku da se eventualnom pobedom nad Spartakom učvrsti na poslednjem mestu koje vodi u plej-of. Ipak, sačekajmo. Pred nama su još dve runde “cele” lige.

U 29. kolu Mozzart Bet Superlige Kolubara gostuje u Novom Sadu ekipi Mladost GAT.

Izvor: MaxBet Sport