Vest: Pobeda za beg iz opasne zone

Pobeda za beg iz opasne zone

Sinoć u sportsko rekreativnom centu Lazarevac odigrana je utakmica između KK Kolubara 2003 i KK Dunav Stari Banovci. Na početku prvenstva nijedna od ekipa nije ostvarila željene rezultate tako da su posle 3 odigrana kola oba tima bila u donjem delu tabele.

Pobeda za beg iz opasne zone-0                              Pobeda za beg iz opasne zone-1

Prva četvrtina je protekla u početnom ispitivanju snaga i rezultatskoj klackalici  a završena je nerešenim rezultato (19:19). U drugoj i trećoj četvrtini košarkaši Lazarevca pojačavaju ritam i stiču osetniju prednost i dolaze do maksimalnih 14 poena prednosti u 33. minutu utakmice. Sredinom četvrte četvrtine gosti se konsoliduju i počeli su postepeno da smanjuju prednost, što nas je odvelo u krajnje neizvesnu završnicu. Košarkaši iz Lazarevca sa par loših odluka u zadnja dva minuta utakmice, rizikovali su konačan trijumf. Na kraju sve se dobro završilo po domaći tim koji je slavio rezultatom (86:83) i ovom pobedom pobegao iz opasne zone na 11. mesto. Najefikasniji igrač utakmice je kapiten Lazarevca Nikola Simić koji je utakmicu završio sa 24 poena, a podršku je ima u Kojadinoviću sa 16 i Duvnjaku sa 13 poena.

U sledećem kolu košarkaši gostuju ekipi Radničkog iz Kragujevca.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici !