Vest: Odbojkašice ubedljive na domaćem terenu

Odbojkašice ubedljive na domaćem terenu

U 5. kolu Superlige Srbije odbojkašice Železničara ugostila ekipu Tent-a iz Obrenovca i ostvarile pobedu rezultatom 3:1. Po setovima bilo je  25:10, 26:24, 16:25 i 25:18.

Lajkovčanke su odlično otvorile utakmice i lako osvojile prvi set. Igru iz prvog seta su nastavile i u drugom ali uz više muke su ga dobile na razliku i povedu 2:0. Ekipa iz Obrenovca se trgla i prilično lako osvojila treći set ali to je bilo sve što su uspele da večeras prikažu. Sigurnom igrom Železničar je priveo meč kraju u četvrtom setu i upisao treću pobedu u prvenstvu.

Jovana Mirosavljević je bila najbolja sa 15 poena, dok je Aleksandra Uzelac dodala 14. U poraženom timu Jelena Stanimirović je imala 14, a Sara Carić 12 poena.

Zbog međunarodnih obaveza ekipa Ub-a je svoju utakmicu igrala u petak u gostima pobedila Klek ubedljivo sa 3:0 po setovima.

U narednom kolu lajkovčanke gostuju ekipi Partizan Beograd koja je do sada bez osvarene pobede dok ekipu Ub-a čeka derbi utakmica sa Crvenom Zvezdom.

Pratite nas na našoj Facebook Instagram stranici !