Vest: Kolubara hvata superligaški voz. Jedinstvo poraženo

Kolubara hvata superligaški voz. Jedinstvo poraženo

Stavljena je tačka na 24. kolo Prve lige Srbije. Odigrane su poslednje četiri utakmice, na kojima su viđena ukupno četiri gola.

Na papiru jedan od derbija ove runde kvalitetom nije mogao da zadovolji nekoliko stotina navijača na tribinama lazarevačkog stadiona. Kolubara je pobedila ekipu Grafičara 1:0 i ponovo uhvatila priključak za timovima iz vrha tabele.

Jedini gol viđen je u 73. minutu kada je Nikola Furtula dobro reagovao posle jednog kornera i preciznim udarcem zatresao mrežu gola gostiju iz Beograda. Bio je to njegov deveti gol u sezoni, a četvrti na poslednje četiri utakmice, koliko je i odigrao u dresu Kolubare. “Rudari” su meč završili sa igračem manje jer je japanski internacionalac Juma Suva tri minuta pre kraja isključen zbog dva žuta kartona.

U malom derbiju Vrščani su na domaćem terenu golom Todorovića u 35. minutu savladali Jedinstvo.

Posle kompletiranog 24. kola Jedistvo zauzima četvrto mesto sa 37 bodova a Kolubara šesto mesto sa 35 bodova.

U 25. kolu Kolubara gostuje lideru karavana OFK Beogradu dok jedinstvo dočekuje Mačvu.